Nie ma to jak w szwedzkiej straży, kiedy hidżab w głowę parzy

By Dział: Armia i Wojna Społeczeństwo W popularnych | 10 października 2017

Uwaga, baczność! Wojsko i straż pożarna Szwecji dostały rozkaz przebrania się w muzułmańskie hidżaby.

Na razie tylko kobiety, ale przecież w tym wspaniałym wielokulturowym społeczeństwie nikogo nie zdziwi jeśli z czasem zapakują w to także facetów. No bo wiecie, gender i te sprawy… Jak wiadomo muzułmańskie funkcjonariuszki dostały już “policyjne hidżby” w 2011 r. Ubogaciła nimi Szwecję projektantka Iman Aldebe – donosi portal Speisa.

Teraz do policjantek w hidżabach dołączą ohidżabowane kobiety w straży pożarnej i wojsku. “Zarówno dowództwo armii, jak i straży bardzo pozytywnie odnoszą się do moich nowych hidżabów. Pozostało już tylko je przetestować” – mówi z dumą Aldebe.

Jest jeden mały problem. W multikulturowym uniesieniu projektantkę tak zafascynowała idea strażackich i militarnych hidżabów, że zapomniała, iż nakrycia głowy strażaków powinny być ognioodporne. Tymczasem hidżab – jak to hidżab – płonie jak cholera.


“Jestem w kontakcie z nimi. Rzeczywiście, hidżaby nie powinny być narażone na ogień. Ale generalnie są oni do tych hidżabów nastawieni pozytywnie” – zapewnia autorka tego epokowego dokonania w historii wojskowości i straży ogniowej.

Nie jest do końca jasne w jaki sposób chce ona sprawić, żeby hidżaby się nie paliły. Biorąc jednak pod uwagę, że to Szwecja, można oczekiwać, że jak najszybszy zakup hidżabów dla wojska i straży stanie się teraz dla tamtejszych resortów siłowych priorytetem – pisze Speisa.


Naszym zdaniem, to żaden problem. Płoną to płoną. Ale dzięki temu – mając w perspektywie ratowanie z płomieni przez muzułmanki w hidżabach – ludność Szwecji będzie szczególnie czujnie dbać aby nie zaprószyć ognia. A kiedy wrogie armie zobaczą przed sobą wojsko w hidżabach, padną ze śmiechu.


Dodajmy, że już wcześniej dowództwo szwedzkiej armii oficjalnie ogłosiło, iż jego najważniejszym zadaniem jest obrona gejów i LGBT. Zaprezentowało też wojskowe buty ze sznurówkami w tęczowych gejowskich kolorach.

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow