Bronił dziewczyn przed “inżynierem z Afryki”. Oto skutki…

By Dział: Przestępczość i Terror Społeczeństwo | 10 października 2017

W Belgii się zagotowało!

Gazety “Het Nieuwsblad” i “Het Laatste Nieuws” opublikowały ponurą relację o brutalnym pobiciu, do którego doszło w Gandawie. Jego ofiarą padł miejscowy chłopak, który stanął w obronie dwóch dziewczyn napastowanych przez – jak pisze na Facebooku – “młodego mężczyznę z północnej Afryki”.

“W piątek 6 października zostałem pobity kiedy próbowałem wtrącić się w kłótnię przed sklepem. Młody mężczyzna z północnej Afryki zaatakował tam dwie dziewczyny, które próbowały uciec przed nim na rowerze. Krzyczały, żeby przestał, ale on nie przestawał” – opowiada chłopak, którego relacja wzbudziła oburzenie w całej Belgii.

“Powiedziałem mu, żeby dał im spokój, ale w odróżnieniu od dziesiątków wcześniejszych podobnych przypadków, tym razem nie skończyło się to dla mnie dobrze. On chyba musiał trenować kick-boxing. W dodatku zajechał mnie w twarz jakimś kluczem, albo innym ostrym przedmiotem. Musieli mnie zszywać” – przyznaje.


“A wam, dziewczyny na rowerze – jeśli to czytacie – wielkie dzięki za to, że uciekłyście kiedy byłem bity i nawet nie wezwałyście policji. Naprawdę, dzięki” – pisze rozgoryczony chłopak. Nie ma też złudzeń, że policja schwyta sprawcę.

“Szanse, że złapią tego “inżyniera” są bliskie zeru. Ale mam nadzieję, że przynajmniej trochę potrząsnąłem społeczeństwem. Przestańcie chować głowę w piasek. Interweniujcie, kiedy na waszych oczach dzieją się takie rzeczy. Pokażmy, że nie akceptujemy tej przemocy” – apeluje pobity przez imigranta chłopak.


Dziękuje też tysiącom Belgów, którzy na forach społecznościowych wyrazili z nim swoją solidarność. “Przynajmniej trochę odbudowaliście tym moje zaufanie w człowieczeństwo” – dodaje. I pomimo, że podobnych przypadków agresji ze strony muzułmanów było przecież w Belgii znacznie więcej, ten zupełnie nieoczekiwanie poruszył całą opinię publiczną.


Czasem tak jest, że ludzie cierpią przemoc i bezprawie do czasu, a potem jakieś pojedyncze zdarzenie nagle rozpala społeczne emocje. Czy będzie to ta kropla, która przeleje czarę goryczy? Czy Belgowie powiedzą w końcu: dość tej afrykańskiej przemocy na naszych ulicach?

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow