Inwazja polskiej kury na Europę!

By Dział: Gospodarka i Pieniądze | 11 października 2017

Dzielna jak biały orzeł.

Nie tylko miota jajami jak szalona, ale postanowiła zawładnąć rynkami całej Unii Europejskiej, a ma już zakusy na cały świat. Jak donosi Puls Biznesu, polski eksport drobiu bije rekordy i właśnie wyprzedzamy Holendrów, którzy dotychczas zajmowali w UE pierwsze miejsce.

“Nasz eksport rośnie, a holenderski stracił dynamikę. W tym roku bywały już miesiące, w których wolumeny Holendrów były niższe niż nasze, co wkrótce da nam pozycję lidera drobiarskiego eksportu w UE” – mówi w rozmowie z dziennikiem ekspert ds. analiz rynku rolno-spożywczego PKO BP Mariusz Dziwulski.

Przewiduje on, że już w przyszłym roku znajdziemy się na 1 miejscu w Europie i przypomina, że w 2016 r. sprzedaż polskich kur wzrosła o 20 proc., a w pierwszym półroczu tego roku – o 9 proc. Nawet ptasia grypa, która holenderskim kurom dała się we znaki, polskim niespecjalnie zaszkodziła.


Najbardziej przyjaznym polskiej kurze państwem są Węgry. Nasz eksport drobiu do tego kraju wzrósł aż o 84 proc. Przypomnijmy, że Polska jest też europejskim liderem w eksporcie jabłek.

Reporters.pl


Czytane w tym tygodniu

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow