Niemcy wprowadzają islamskie święta państwowe!

By Dział: Społeczeństwo | 12 października 2017

Sąsiedzi zza Odry oddają muzułmanom ostatnie atrybuty własnego państwa.

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Thomas De Maizière zapowiedział wprowadzenie w kraju islamskich świąt państwowych – donosi “Berliner Morgenpost”. “Jestem gotów przedyskutować, czy możemy wprowadzić święta muzułmańskie. Dobrze byłoby to zrobić” – oświadczył najważniejszy rangą po Angeli Merkel członek jej gabinetu z rządzącej partii CDU.

Na razie szef niemieckiego MSW nie wypowiedział się w kwestii oficjalnego obchodzenia muzułmańskich świąt na terenie całych Niemiec, ale na początek chce wprowadzenia ich w regionach najliczniej zamieszkiwanych przez muzułmanów.

Islamskie święta mają być dniami wolnymi od pracy, zamknięte mają być wtedy urzędy państwowe i gminne, a także wszystkie szkoły, sklepy i zakłady pracy, także te nie należące do muzułmanów, tylko do zwykłych Niemców.


“Przecież w Niemczech są regiony, gdzie świętuje się katolickie święto Wszystkich Świętych, a w innych regionach nie. Dlaczego nie można wprowadzić muzułmańskich świąt w miejscach, gdzie jest wielu muzułmanów?” – przekonuje De Maizière.

W ostatnich latach grupy muzułmańskie w Niemczech coraz głośniej żądają wprowadzenia w kraju świąt islamskich i – jak widać – już prawie dopięły swego. Propozycja szefa niemieckiego MSW wywołała natomiast burzę w Internecie. Prawicowe grupy zareagowały na nią jak na wetknięcie kija w gniazdo szerszeni.


Z drugiej strony trudno się tej propozycji dziwić – to po prostu logiczna konsekwencja niszczenia własnego państwa przez kanclerz Angelę Merkel, masowo ściągającą do kraju islamskich imigrantów.


Na skutek tego w wielu niemieckich miastach – jak chociażby we Frankfurcie – etniczni Niemcy i chrześcijanie stanowią już mniejszość, a dominującą grupą stali się muzułmanie. Czytaj także: “Śmierć Niemiec już za 10 lat”. Demografia, która powala.

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow