Przodująca nauka Szwecji odkryła: Wikingowie byli muzułmanami. I faszystami? (FOTO)

By Dział: Historia W popularnych | 13 października 2017

Teraz pewnie zaczną uczyć tego absurdu dzieci w szkołach.

Szwedzka archeolog Annika Larsson z Uniwersytetu w Uppsali pochwaliła się BBC, że odkryła islamskie napisy na wydobytych strojach pogrzebowych Wikingów sprzed tysiąca lat. Jej zdaniem, dowodzi to, że pochowani byli muzułmanami. Badaczka znalazła wyhaftowane na ich szatach dwa słowa: “Allah” i “Ali”, czyli czwarty kalif muzułmanów, kuzyn i zięć Mahometa.

“Na początku nie mogłam rozszyfrować tych małych geometrycznych wzorów wielkości półtora centymetra. Nie widziałam takich wcześniej w Skandynawii. Nagle skojarzyłam, że podobne widziałam jednak w Hiszpanii na tkaninach mauretańskich. Okazało się, że to dawne arabskie pismo kufickie” – najstarsza forma kaligrafii arabskiej z VII wieku – tłumaczy szwedzka archeolog.

To jedno z pierwszych pism jakim zapisano Koran. Tkaniny wydobyto z grobów w szwedzkich miejscowościach Birka i Gamla jeszcze na przełomie XIX i XX w., ale dopiero teraz okazało się, że są jakoby “muzułmańskie”, przy czym słowo “Allah” wyhaftowano na nich z jakiegoś powodu odwrotnie – w lustrzanym odbiciu.


“Analiza DNA dowiodła, że w grobach Wikingów znajdowały się osoby pochodzące z Persji, a tam dominującą religią był w tym czasie islam. Dlatego nie możemy wykluczyć, że zmarli byli muzułmanami, albo na zwyczaje pogrzebowe Wikingów wpłynęła muzułmańska idea wiecznego raju po śmierci” – twierdzi Larsson.


 


Jeśli do tego dodamy muzułmańskie monety znajdowane na terenach Wikingów i wydobyty dwa lata temu w Birce srebrny pierścionek z arabskim napisem “Dla Allaha”, to mamy jak znalazł nową teorię naukowo uzasadniającą obecny napływ muzułmanów do Szwecji. No bo skoro już Wikingowie byli muzułmanami…

Najprostsze wytłumaczenie, że Wikingowie byli przecież rabusiami grasującymi po całej Europie, w tym po obecnej Hiszpanii i brali co im wpadło w ręce, nie tylko monety, ale także tkaniny, nie wchodzi najwyraźniej – zdaniem szwedzkiej badaczki – w grę. Wyklucza ona także przypadkową zbieżność wzoru.

Ale spokojnie, nie tak prędko. Mamy dla was drobną niespodziankę, która sprawia, że cała ta teoria nadaje się psu na budę. Otóż ze zdjęcia opublikowanego przez BBC poprawni politycznie cenzorzy skwapliwie usunęli inny fragment tej tkaniny (po lewej). Na szczęście, “Daily Mail” opublikowało cały obraz. I cóż na nim widzimy? Ano – ni mniej, ni więcej – tylko swastykę.

Czy to oznacza, że Wikingowie byli także faszystami? Oczywiście nie. Swastyka to pradawny hinduski, a potem także germański symbol szczęścia, spotykany na przestrzeni dziejów niemal na całym świecie, oprócz Australii. Tylko jeden drobny niuans: nigdy nie był to żaden symbol muzułmański.

Na tym jednak nie koniec. Brzegi tkaniny ozdabiają bowiem cztery krzyże. Tylko tak się wyhaftowało, czy może mamy tu symbole chrześcijańskie? Każdy kto zna kulturę islamu wie, że nigdy żaden muzułmanin nie umieściłby krzyża w hafcie. Ten symbol jest po prostu w islamie surowo zakazany. Ale tego BBC również nie pokazało.

Kto by tam jednak zwracał uwagę na takie “drobiazgi”, kiedy chodzi o naukowe uzasadnianie muzułmańskiego pochodzenia Wikingów? Naszym zdaniem, warto tę teorię rozszerzyć także o inne kraje. Skoro według przodujących sowieckich uczonych, Ameryki nie odkrył Kolumb, tylko rosyjski kupiec, to równie dobrze Wikingowie mogą być wyznawcami Allaha.

Również Grecy są bez wątpienia muzułmanami. Przecież na ich popularnych kubeczkach do kawy też występuje kuficki symbol Allaha. Archeolodzy za 1000 lat nie będą mieli wątpliwości?

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow