Islamista morduje nożem biskupa! Narysował mu krwią krzyż na czole

By Dział: Przestępczość i Terror | 14 października 2017

Na przedmieściach Kairu islamski fanatyk zadźgał nożem chrześcijańskiego biskupa ortodoksyjnego Kościoła koptyjskiego – donoszą tamtejsze media.

45-letni biskup Samaan Szehata (po lewej na zdjęciu) został zaatakowany na ulicy w pobliżu swojego kościoła, kiedy czekał na innego księdza. Usiłował uciec przed goniącą go z nożem islamską bestią i schronić się w pobliskim magazynie. Tam właśnie dopadł go w końcu fanatyczny nożownik. Chrześcijański duchowny otrzymał ciosy nożem w głowę, szyję i klatkę piersiową.

Kierowca biskupa Gerges Kamel zeznał, że zabójca umoczył następnie nóż w krwi biskupa i namalował nią krzyż na jego czole. Potem islamski zwyrodnialec spokojnie wyszedł z magazynu. Tam zatrzymali go przechodnie i przekazali policji.

Ciężko ranny biskup żył jeszcze przez pół godziny. Być może dałoby się go uratować, ale pogotowie przyjechało dopiero po 90-ciu minutach. Wtedy duchowny już nie żył. Egipska policja podała, że mordercą jest muzułmanin – Ahmed Sajed Ibrahim. Władze twierdzą, że jest on umysłowo chory.


Jihad Watch podaje jednak, że jest to kłamstwo, mające ukryć fakt, iż był to mord na tle religijnym. Zresztą w ten sam sposób – chorobą psychiczną – policja i lewackie rządy krajów Unii Europejskiej usiłują kłamliwie tłumaczyć mordy dokonywane przez islamskich terrorystów w Europie.

Tymczasem sąsiedzi mordercy ujawnili, że od co najmniej roku był on radykalnym islamistą. Modlił się na ulicy i głośno krzyczał, że “chrześcijanie są niewiernymi”. Również kierowca biskupa, który znał napastnika twierdzi, że mówienie o jego chorobie psychicznej to kompletna bzdura.


Przypomnijmy, w tym roku – w Palmową Niedzielę – muzułmańscy terroryści – samobójcy dokonali w Egipcie dwóch ataków na kościoły koptyjskie. Zdetonowali bomby w świątyniach w mieście Tanta i w Aleksandrii zabijając łącznie 45-ciu modlących się chrześcijan i raniąc kilkudziesięciu.


Poprzedni zamach na koptyjski kościół w Egipcie – z grudnia 2016 r. – zabił 25-ciu chrześcijan i zranił 49-ciu. Po tych atakach rządzący Egiptem generał Abdul Fattah al-Sisi wprowadził w kwietniu br. na 3 miesiące stan wyjątkowy i zapowiedział bezwzględną walkę z dżihadystami.

Zamordowany koptyjski biskup był uwielbiany przez tamtejszych wiernych. Nie potrafią oni pojąć co – jeśli nie Szatan – może skłaniać kogoś do brutalnego zgładzenia takiego dobrego człowieka. Koptowie stanowią 10% ludności Egiptu – to najliczniejsza wspólnota chrześcijańska na Bliskim Wschodzie. Pozostałe 90 proc. to muzułmańscy sunnici.

Reporters.pl

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow