Modne i praktyczne oświetlenie do kuchni – jakie wybrać?

nowoczesna lampa

W nowoczesnych aranżacjach kuchnie coraz częściej są otwarte na dzienną przestrzeń salonową czy na jadalnię. Taki rozkład pomieszczeń sprawia, że kuchnia jest tak samo widoczna, jak pokój dzienny, do którego zapraszani są goście. Właśnie dlatego, coraz więcej uwagi poświęcamy na zaprojektowanie tego wnętrza. Kiedyś kuchnie były głównie królestwem domowników, dzisiaj stają się integralną częścią strefy reprezentacyjnej domu. Właśnie dlatego warto dobrze zastanowić się nad odpowiednim oświetleniem kuchni, które będzie praktyczne, ale także efektowne. 

Najlepszy rozkład oświetlenia kuchennego

Otwarta kuchnia powinna wyglądać dobrze, ale przede wszystkim ma być wygodna i praktyczna dla osoby, która spędza w niej najwięcej czasu. Właśnie od aspektów praktycznych należy zacząć planowanie oświetlenia, a dopiero później należy dostosować je tak, by było także efektowne. Po pierwsze oświetlenie centralne. Dzisiaj odchodzi się już od plafonów czy lamp wiszących na środku kuchni. Zamiast tego wykorzystywane są oczka sufitowe lub systemy szynowe z reflektorami. Poza tym oświetlenie zadaniowe – nowoczesne lampy w szafkach, nad blatami i nad stołem. To także bardzo ważna część oświetlenia kuchennego. To dzięki takim lampom przygotowywanie obiadu stanie się czystą przyjemnością. Uważasz, że doświetlenie szafek to przesada? W takim razie wyobraź sobie poszukiwania ulubionej miski w głębokiej, narożnej szafce bez systemu cargo. Czy na pewno nie przyda Ci się tam małe światełko? Podobnie jest z doświetleniem blatów. Owszem, kuchnia jest dobrze doświetlona, ale często większość światła pozostaje za plecami, jeśli odwrócisz się przodem do blatu. Właśnie dlatego warto pomyśleć o dodatkowych listwach lub punktach świetlnych nad blatem. 

Chcesz, aby Twoja kuchnia była funkcjonalna i ładna jednocześnie? W takim razie sprawdź koniecznie lampy kuchenne od Endon. To marka, która w swojej ofercie posiada mnóstwo rodzajów lamp klasycznych i nowoczesnych, więc z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie. Dodatkowo jest to marka, która dużą uwagę przykłada do tego, by lampy wykonywane były precyzyjnie i dokładnie, co widać już od pierwszego spojrzenia na oświetlenie.  Spodobały Ci się produkty tej marki? W takim razie sprawdź także modne lampy do salonu i pokoju. Tutaj też na pewno zachwyci Cię ilość dostępnych lamp. 

Zobacz też jak dobrać oświetlenie dla niemowlaka. Proste zasady, które przysłużą się dziecku – jego nauce i zdrowiu.