Szwecja: dość leczenia zgwałconych kobiet! “Opieka medyczna tylko dla imigrantów

szwedzkie kobiety

Szokującą informację podała szwedzka telewizja SVT

Władze Szwecji odmówiły dalszego finansowania leczenia ofiar islamskich gwałtów i nakazały medycznemu Centrum Kryzysowemu w Sztokholmie aby od tej pory udzielało pomocy lekarskiej wyłącznie muzułmańskim imigrantom, którzy “przeszli psychologiczną traumę”.

Zdaniem szwedzkich władz, opieka medyczna w tej klinice musi być skierowana wyłącznie na “leczenie problemów psychologicznych uchodźców związanych z torturami i traumą spowodowaną wojną”.

“Ta grupa jest coraz większa, gdyż imigracja rośnie i chcemy jej pomagać znacznie bardziej” – uzasadnia tę decyzję odpowiedzialna za opiekę psychiatryczną Maria Hägerstrand z Rady Miejskiej Sztokholmu. Tego, że z krajów ogarniętych wojną pochodzi tylko niewielki odsetek imigrantów przybywających do Szwecji, władze tego kraju zdają się w ogóle nie zauważać.

Tak więc po 10-ciu latach specjalistycznej opieki, na którą mogły liczyć w szwedzkim Centrum zgwałcone kobiety, teraz mogą one co najwyżej pocałować klamkę. Dotychczas klinika pomagała rocznie ponad 200 pacjentom, także zgwałconym chłopcom, kiedy gwałt był najbardziej brutalny, ofiary przeżyły największy szok i odniosły poważne obrażenia.

Teraz w szoku są same władze kliniki. “Jesteśmy bardzo zdziwieni tą decyzją. Obawiam się, że w tej sytuacji ofiary gwałtów nie mogą otrzymać niezbędnej pomocy” – przyznaje jej przedstawiciel Frederik Garpe.