Raport ONZ: Szwecja – państwem Trzeciego Świata? “A mieliśmy taki ładny kraj…” (WIDEO)

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 19 grudnia 2017

Wkrótce pod względem poziomu życia Szwecję prześcigną Bułgaria, Kuba i Meksyk – ocenili eksperci ONZ na podstawie prognozy Wskaźnika Rozwoju Społecznego – Human Development Index.

Żaden kraj nie spadnie w tym rankingu tak szybko jak zalewana przez imigrantów Szwecja. Jeszcze w 2016 r. zajmowała ona w nim 13 pozycję na świecie (Polska – 35). Jednak do 2030 r. eksperci przewidują spadek Szwecji na pozycję 45 – wynika z raportu ONZ.

Jeszcze w 2010 r. eksperci oceniali m.in., że poziom nauczania w szwedzkich szkołach obniża się bardzo gwałtownie, co widać chociażby w porównaniu z sąsiednią Finlandią, która ma jeden z najlepszych systemów edukacyjnych.

Również w czasie kiedy inne kraje skandynawskie starają się zmniejszyć zależność swoich obywateli od opieki społecznej, lewicowe szwedzkie władze – nie oglądając się na konsekwencje – kontynuują pompowanie środków na socjal. Coraz więcej gospodarstw domowych żyje z zasiłków.


Powoduje to szybkie obniżanie się konkurencyjności szwedzkiej gospodarki. Przedsiębiorstwa zaczynają masowo zwalniać zatrudnionych, aby zredukować koszty. Portal Speisa przytacza przykład znanej firmy Orrefors Kosta Boda produkującej szkło artystyczne. Jeszcze w ub. wieku pracowało w niej 940 osób i biznes kwitł. W 2015 r. zostało już mniej niż 100 pracowników.

Eksperci ONZ przewidują, że do 2030 r. pod względem poziomu rozwoju Szwecję prześcignie bankrutująca Grecja, a nawet takie kraje jak Kuba, Bułgaria, czy Meksyk, w których poziom życia jest dziś niski.


Tymczasem rządząca Szwecją lewica i media nadal uważają, że fundamentem idealnego społeczeństwa powinna być “wielokulturowość”, którą zapewni imigracja na wielką skalę z najbiedniejszych i najbardziej zacofanych krajów. Szwedzi, którzy się z tym nie zgadzają, nazywani są “rasistami i faszystami”, a nawet “nazistami”.


“Mieliśmy bardzo dobry kraj. Bogaty kraj, ładny kraj. Za kilka lat ten kraj zniknie” – komentuje te smutne prognozy szwedzka dziennikarka Ingrid Carlqvist. Ale skoro importujesz Trzeci Świat to co w wyniku tego dostaniesz?

Niestety, lewica ma kłopoty ze zrozumieniem tej zdawałoby się prostej logiki. Nic więc dziwnego, że przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi popularność przeciwnej przyjmowaniu imigrantów ultraprawicowej partii Szwedzcy Demokraci rośnie coraz szybciej, pomimo masowej nagonki na nią ze strony mainstreamowych mediów. Oto najnowszy spot tej partii:

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow