Prezydent Austrii oszalał! Wzywa wszystkie kobiety do noszenia burek (WIDEO)

By Dział: Społeczeństwo W popularnych | 26 kwietnia 2017

Publiczna wypowiedź prezydenta Alexandra Van Der Bellena wywołała falę oburzenia w całej Austrii.

Już wcześniej ten dawny członek loży masońskiej był znany ze swojej sympatii do islamistów, ale to co zrobił teraz każe zadać pytanie, czy w ogóle jest normalny. W czasie spotkania z młodzieżą w Domu Unii Europejskiej w Wiedniu Van der Bellen został zapytany, czy w Austrii powinno się zakazać noszenia przez muzułmanki burek – tradycyjnych okryć zasłaniających całą twarz.

“Są tylko niektóre sytuacje kiedy noszenie symbolu religijnego mogłoby okazać się problematyczne, na przykład sędzia w sali rozpraw. Ale od razu dodam, że dotyczy to wszystkich symboli religijnych. Musiałbym wtedy zakazać także krzyża na szyi i Gwiazdy Dawida. W innych przypadkach kobieta powinna mieć prawo ubierać się tak, jak chce” – oświadczył austriacki prezydent.

Następnie zaś wygłosił coś, po czym cała sala zamarła: “Przecież nie tylko muzułmanki mogą nosić burki. Coraz bardziej szerzy się islamofobia. Jeśli tak dalej pójdzie to nadejdzie dzień kiedy będziemy musieli poprosić wszystkie nasze kobiety, aby założyły burki. Wszystkie kobiety! To będzie wyraz naszej solidarności z kobietami, które noszą burkę z powodów religijnych”.


Wypowiedzi tego lewaka – islamofila, którego Austriacy wybrali sobie na prezydenta, nie warto nawet komentować. Można tylko popukać się w głowę i wyrazić współczucie narodowi austriackiemu.

Przypomnijmy, że niedawno tysiące muzułmanek demonstrowało w Wiedniu żądając prawa do chodzenia w burkach. Czytaj: „Zabronicie nam? To usuńcie też krzyże!” (WIDEO)Czytaj także: Będzie totalny zakaz noszenia burek i nikabów w całej Europie! (FOTO)

Nowa Platforma 5Portali+1 Przeglądaj wygodnie aż sześć polskich serwisów informacyjnych na raz!

Reporters.pl

Czytane w tym tygodniu

Sorry. No data so far.

To dziś jest na TOP-ie!

To najczęściej czytacie!

Obserwuj tę stronę
FollowFollowFollow